Strategia porażki

Stoisz przed istotnym dla ciebie zadaniem i nie wiesz, czy sobie poradzisz? To może być trudny egzamin, rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, okres próbny w pracy, ważna randka, lub cokolwiek innego, co ma dla ciebie dużą wartość. Obawiasz się, że zawiedziesz? Czytając dalej dowiesz się, jak nie podążać drogą porażki. Odkryję przed tobą strategię porażki, tak żebyś wiedział jak jej uniknąć. Jednak zanim to zrobię, poznaj dwa fakty:

1 – twoje samopoczucie wpływa na jakość twojego działania

2 – jakość twojego działania wpływa na rezultat

 pod

Zanim przejdziemy dalej – jest jeszcze jedna rzecz, o której powinieneś wiedzieć. Powyższy rysunek to uproszczony model stosunku świadomości do podświadomości. Większością twojego życia steruje podświadomość. Trudno to sobie wyobrazić, ponieważ próbujesz objąć ten temat właśnie umysłem świadomym… Pomyśl ile czynności wykonujesz automatycznie. Jak wiele twoich reakcji jest kierowanych poprzez emocje. Jak często robisz coś, czego nie zaplanowałeś, ale jest to zgodne z tym, jakim jesteś człowiekiem. Jeśli byłbyś całkowicie sterowany przez świadomy umysł nie byłoby sytuacji, w których nad sobą nie panujesz. Przykład: jedziesz samochodem i natrafiasz na korek. Zaczynasz kląć i się denerwować. Skutek jest taki, że kiedy spotkasz na swojej drodze drugiego człowieka, będziesz dla niego niemiły. W tej sytuacji, o twoich relacjach z tą osobą zadecyduje to, jak podświadomie zareagowałeś na zwykły korek…

Świadomością możesz planować, ale to podświadomość częściej kieruje twoimi działaniami. Istnieje związek pomiędzy podświadomością i samopoczuciem, prawda? W ten sposób dochodzimy do trzeciego faktu.

3 – twój dialog wewnętrzny i rozmowy z innymi wpływają na twoje samopoczucie

Świadomie używasz pewnych słów, lecz przetwarzasz je na dwa sposoby. Jeden jest logiczny, a drugi emocjonalny. Zdaj sobie sprawę z tego, że cokolwiek mówisz wpływa też na twoją podświadomość. Czyli wracając do faktów, uszeregujmy je w kolejności przyczynowo–skutkowej:

1 – twój dialog wewnętrzny i rozmowy z innymi wpływają na twoje samopoczucie – potrafią zaprogramować podświadomość

2 – twoje samopoczucie wpływa na jakość twojego działania

3 – jakość twojego działania wpływa na rezultat

Czyli to, jak rozmawiasz ze sobą w myślach ma wpływ na to, czy zaliczysz egzamin, założysz firmę, dostaniesz pracę lub wypadniesz dobrze na randce!

Teraz uwaga! Oto;

 NIEZAWODNE STRATEGIE PORAŻKI

 

narzekaj – wtedy z pewnością doświadczysz spadku motywacji i zamiast chcieć osiągnąć swój cel będziesz się czuł do tego zmuszony. Stres zatriumfuje nad przyjemnością z osiągania celów i zabawy procesem. Poza tym nikt nie lubi zrzęd…

muszę zamiast chcę ­– słowo ,,muszę” ma dla twojej podświadomości taki wydźwięk, jakby ktoś ci kazał to zrobić. Nikt nie lubi robić rzeczy, które druga osoba im brutalnie nakazuje. Myśląc w kategoriach ,,muszę zdać ten egzamin”, ,,muszę napisać biznesplan” itd. Zmniejszasz swoją motywację, bo podświadomość odbiera to jako niechciany rozkaz. Jeśli coś jest twoim celem, lub przybliży cię do niego to tak naprawdę tego chcesz i tak powinieneś programować swoją podświadomość.

śmieciowy DW – dialog wewnętrzny przesycony negatywnymi bzdurami typu ,,nie uda mi się”, ,,jestem za słaby” itp. pogarsza twoje samopoczucie. Patrz fakt nr 1 :)

nikła świadomość celu – kiedy nie wiesz po co to robisz, to masz poważny problem. Wtedy potęgujesz powyższe trzy strategie porażki. Nic ci się nie chce, stajesz się leniwy.

ee

Gdybyś przeznaczył na działanie tyle samo czasu, co poświęciłeś na narzekanie i dekadenckie cierpienie to już mógłbyś świętować zwycięstwo ;)

Teraz posłuchaj. Podążając za strategiami porażki niechybnie ją poniesiesz. Czy to znaczy, że unikając tych strategii odniesiesz sukces? Nie. Unikając ich przygotujesz psychologiczny grunt pod skuteczność twojego działania. Do pełnego sukcesu potrzebujesz jeszcze wielu rzeczy jak wiedza, umiejętności, zasoby. Ale rezygnacja
z negatywnego myślenia to dobry początek i niezbędna rzecz na drodze ku twoim celom.

——————————

Źródło ikony wpisu: someecards.com
Źródła obrazków:
1 – własny obrazek
2 – someecards.com

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *