Przedsmak Kariery

Według GUS stopa bezrobocia w województwie lubelskim wynosi obecnie 14,6%¹. Jest jednak jeszcze gorsza wiadomość. Szacuje się, że co drugi już zatrudniony człowiek… szuka innej pracy.

Co w takim razie jest gorsze? Bezrobocie, czy kiepska praca?

Trudno powiedzieć. Z pracy, w której się źle czujemy przynajmniej mamy jakiś zarobek. Jednak czy na pewno tracenie 8 godzin z życia dziennie na coś, co nas dołuje i osłabia jest lepsze? Faktem pozostaje, że aby zdobyć dobre zatrudnienie trzeba wielu rzeczy. Wraz z moim zespołem, postanowiliśmy opracować dziewięć czynników, które wpływają na sukces zawodowy. Te czynniki wybraliśmy pod kątem naszych specjalizacji trenerskich oraz szkolenia, jakie szykujemy na lipiec.

Przedsmak Kariery – 9 czynników

 

Motywacja – bardzo istotne jest, żeby postawić sobie cel i konsekwentnie do niego dążyć. Wielu ludziom brakuje motywacji, żeby coś zmienić.

Profesjonalny wizerunek służbowy – wygląd zewnętrzny, CV, list motywacyjny, a nawet profil na facebooku, który powinien być twoją wizytówką. Opanowanie tych kwestii ,,technicznych” to niezbędny element, żeby zacząć wymarzoną karierę.

Biegłość w testach rekrutacyjnych – uznane firmy nie biorą byle kogo. Dokładnie sprawdzają kandydatów. Na szczęście, jeśli wiesz jak, do większości testów możesz się przygotować.

Znajomość budowy mózgu – umysł to największa broń na rynku pracy. Po prostu trzeba wiedzieć o nim jeszcze więcej.

Świadomość mowy ciała własnej i innych – co to ma wspólnego z karierą? Bardzo dużo. Doskonały życiorys i giętki umysł niewiele dadzą, jeśli twoje komunikaty niewerbalne zrobią złe wrażenie. Ty prawdopodobnie tylko się stresujesz, ponieważ zależy Ci na pracy, ale rekruter może wziąć to za nieszczerość.

Umiejętność negocjacji – techniki i znajomość faz procesu negocjacyjnego pomogą ci ustalić sprawiedliwą pensję i podniosą twoją wartość na rynku pracy. Każdy ceni dobrych dyplomatów.

Umiejętność obsługi swojego mózgu – znajomość budowy mózgu to nie wszystko. Trzeba jeszcze wiedzieć jak zapewnić najlepsze warunki do pracy umysłowej. Kiedy rozwijasz swoje zdolności myślowe, analityczne, logiczne i kreatywne myślenie twoje szanse rosną.

Savoir vivre – kiedy już dostaniesz wymarzoną posadę, musisz wiedzieć jak się zachować, żeby nie wywołać kontrowersji. Jak unikać niezręczności. W dużych firmach nie zawsze jest jasne, kto komu podaje rękę, jako pierwszy.

Nawyki produktywności – produktywność wyznacza twoją wartość w firmie. Jest ona w dużej mierze zależna od nawyków, jakie posiadasz. Choć to trudne, możesz je dowolnie kształtować.

Dobry zespół to dobre szkolenie

 

Zdaję sobie sprawę, że samo wymienienie dziewięciu czynników mających pomóc ci w karierze zawodowej to za mało. Dlatego razem z dwoma innymi trenerami, w ramach realizowania misji Fundacji Kreatywności i Innowacyjności w Działaniu, poprowadzimy darmowe szkolenie, na którym dokładnie poznasz wyżej wymienione elementy. Szkolenie odbędzie się już w lipcu 2014 i zajmie łącznie 3 popołudnia (plus materiały dodatkowe po szkoleniu) a link do zapisu znajdziesz tutaj.

Szkoleniowcy, którzy podzielą się swoją wiedzą i przeprowadzą ćwiczenia:

Anna Wojewódzka – specjalistka od wizerunku, zaznajomiona też z protokołem dyplomatycznym. Kobieta z pasją, która na co dzień prowadzi własną firmę. Osobiście podziwiam ją za to, że wszelkie zadania, jakie wyznaczamy sobie przygotowując projekty dla Fundacji, zawsze wykonuje na czas. I to pomimo ogromu pracy!

Łukasz Lewicki – ekspert od rozwoju potencjału umysłowego. To człowiek, który zainicjował wizję naszej organizacji. W treści misji Fundacji – ,,Aby budować lepszą przyszłość dla wszystkich, pomagamy ludziom się rozwijać i osiągać niesamowite rzeczy” – objawia się jego pomysł i inicjatywa. Cenię go nie tylko, jako przyjaciela, ale i jako osobę, która działa skutecznie przezwyciężywszy częściową niepełnosprawność.

Rafał Sawicki – autor tego wpisu.  Jestem certyfikowanym trenerem rozwoju osobistego, a także działaczem społecznym. Zajmuję się między innymi komunikacją i motywacją. Po więcej informacji o mnie zapraszam do zakładek referencje, szkolenia i o mnie.

——————————

Źródła:
¹ – http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/praca-wynagrodzenia/bezrobocie-stopa-bezrobocia/bezrobotni-oraz-stopa-bezrobocia-wg-wojewodztw-podregionow-i-powiatow-stan-na-koniec-marca-2014-r-,2,19.html
Źródło ikony wpisu: grafika autorstwa Anny Wojewódzkiej

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *